
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 68 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 1.35 mm |
| Max Length | 2.1 mm |
| Max Width | 1.35 mm |
| Min Length | 1.9 mm |
| Min Width | 1.15 mm |
| Max Thickness | 1.35 mm |
| Min Thickness | 1.15 mm |
| Dielectric | X7R |
| Voltage Rating | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 742
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07084
Ext.Price$0.07084
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07084 | $0.07084 |
| 10 | $0.03542 | $0.35420 |
| 50 | $0.03239 | $1.61950 |
| 100 | $0.02962 | $2.96200 |
| 500 | $0.02708 | $13.54000 |
| 1000 | $0.02476 | $24.76000 |
| 3000 | $0.02264 | $67.92000 |
| 5000 | $0.02096 | $104.80000 |
| 10000 | $0.01940 | $194.00000 |
